Mercedes-Benz odhalí v pondelok 3. januára 2022, o 18:00 hod (SEČ) štúdiu plnoelektrického vozidla VISION EQXX v rámci digitálnej svetovej premiéry na online platforme Mercedes me media. Výskumný prototyp na báze softvéru je najefektívnejším elektrickým vozidlom, aké kedy značka s hviezdou vyrobila. Je jasným vyjadrením postoja, ktorý zvýrazňuje inovatívnu silu značky Mercedes-Benz a jej nárok na vedúce postavenie v oblasti elektrickej mobility a softvéru vozidla. Interdisciplinárne vývojové tímy vytvorili VISION EQXX v rekordnom čase. Členovia predstavenstva Ola Källenius a Markus Schäfer, šéfdizajnér Gorden Wagener, ako aj odborníci z vývojových tímov opisujú priekopníckeho ducha a mimoriadnu spoluprácu. Svetovú premiéru možno sledovať naživo na adrese https://media.mercedes-benz.com/vision_eqxx a následne bude k dispozícii ako video na vyžiadanie. Od 5. do 8. januára 2022 bude VISION EQXX aj highlightom v stánku Mercedes-Benz na veľtrhu CES 2022 v Las Vegas.

Verejnosť a multiplikátori budú môcť digitálnu svetovú premiéru sledovať na mnohých kanáloch. Zástupcovia médií navyše môžu nájsť podrobné informácie a služby na Mercedes me media. Popri originálnom znení v anglickom jazyku budú k dispozícii aj prepisy v celkovo šiestich jazykoch. Mediálny špeciál ponúka aj rozsiahle tlačové materiály vrátane videií, obrázkov, grafík a tlačových správ.

VISION EQXX je súčasťou ďalekosiahleho technologického programu značky Mercedes-Benz s cieľom prekonať technologické prekážky a posunúť energetickú efektívnosť do nových rozmerov. Ukazuje, aký pokrok možno dosiahnuť, ak prehodnotíte základy. To zahŕňa vylepšenia všetkých komponentov vysokomoderného elektrického hnacieho ústrojenstva, a taktiež použitie ľahkých konštrukčných materiálov a trvalo udržateľných materiálov. S množstvom inteligentných opatrení na zvýšenie účinnosti a priekopníckym softvérom ide Mercedes-Benz s modelom VISION EQXX za doterajšie hranice efektívnosti.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (3600x2250px, 671.4 kB)

Fotografia 2 (3600x2250px, 770.03 kB)