Stuttgart. Značka Mercedes-EQ predstaví plne elektrické kompaktné SUV EQB v nedeľu 18. apríla 2021. Svetová premiéra EQB na Mercedes-EQ Night v Šanghaji sa uskutoční večer pred prvým novinárskym dňom autosalónu Auto Shanghai 2021. Vďaka výrazne zlepšenej situácii v súvislosti s ochorením COVID-19 v Číne je možná prezentácia pred lokálnym odborným publikom. Záznam celej prezentácie EQ Night bude k dispozícii medzinárodným zástupcom médií na online platforme Mercedes me media od 15:30 (SELČ) ako video na požiadanie na https://media.mercedes-benz.com/EQB. Podujatie sa zameria na neustále sa rozrastajúcu plne elektrickú modelovú paletu od značky Mercedes-EQ a podčiarkuje prístup „Lead in Electric“.

Na podujatí EQ Night oslávi okrem svetovej premiéry modelu EQB aj svoju ázijskú premiéru luxusný sedan EQS. Značka Mercedes-EQ tak neustále rozširuje svoju ponuku vo všetkých segmentoch: Dva najnovšie modely dopĺňajú existujúce portfólio zahŕňajúce kompaktný model EQA (EQA 250: kombinovaná spotreba energie: 15,7 kWh / 100 km; kombinované emisie CO2: 0 g / km)[1], veľkopriestorové vozidlo EQV (EQV 300: kombinovaná spotreba energie: 26,4 – 26,3 kWh / 100 km; kombinované emisie CO2: 0 g / km)[1] a SUV strednej triedy EQC (EQC 400 4MATIC: kombinovaná spotreba energie: 21,5-20,1 kWh / 100 km; kombinované emisie CO2: 0 g / km)[1] na päť plne elektrických vozidiel.

EQB nastaví svojou flexibilnou ponukou priestoru okrem iného nový štandard v triede elektrických kompaktných vozidiel. Ponúka priestor až pre sedem cestujúcich alebo až 1 700 litrov pre batožinu. Po uvedení na trh v Číne bude ešte tento rok nasledovať európska verzia EQB, ktorá bude v roku 2022 k dispozícii aj na trhu USA.

Okrem videostreamu z podujatia EQ Night budú k dispozícii tlačové texty a fotografie na stiahnutie na na platforme Mercedes me media.

[1] Spotreba elektrického prúdu bola zistená na základe nariadenia 692/2008/ES. Spotreba energie závisí od konfigurácie vozidla.