Charakteristický vzhľad vďaka vybraným prvkom výbavy

Stuttgart/Mníchov. Auto snov pre fanúšikov jazdy v teréne: Mercedes-Benz na podujatí IAA MOBILITY 2021 ponúkol prvý pohľad na Triedu G (kombinovaná spotreba paliva: 14,4 – 8,7 l/100 km; kombinované emisie CO₂: 330 – 229 g/km)[1] nového modelového roka a predstavuje nový exteriér PROFESSIONAL Line. Ten prepožičiava ikone medzi terénnymi vozidlami mimoriadne výrazný terénny vzhľad. Súčasťou sériovej výbavy sú okrem iného ochranné mriežky proti nárazu kameňov pre svetlomety, lapače nečistôt vpredu a vzadu, ako aj pneumatiky do každého terénu a 18-palcové disky kolies s 5-lúčovým dizajnom. Množstvo prvkov mimoriadnej výbavy na vystavenom vozidle, ako aj lak magno a vybrané prvky výbavy exteriéru a interiéru z programu na individuálne prispôsobenie G manufaktur ešte viac zvýrazňujú jeho charakteristický vzhľad. K najzaujímavejším prvkom z ponuky voliteľnej výbavy pre exteriér PROFESSIONAL Line patrí strešný nosič batožiny PROFFESSIONAL a držiak náhradného kolesa PROFESSIONAL.

Lak v medenej oranžovej farbe mango z programu G manufaktur pretvára exteriér PROFESSIONAL Line na mimoriadne lákadlo a vytvára efektný kontrast so strechou, ako aj nárazníkmi a rozšíreniami podbehov kolies v nočnej čiernej farbe G manufaktur magno. Ďalšími znakmi sú držiak náhradného kolesa PROFESSIONAL na zadných dverách, ako aj strešný nosič batožiny PROFESSIONAL, na ktorom je okrem iného možné postaviť stan, čím sa Trieda G premení na terénny obytný automobil. Rovnako ako disky kolies, aj tieto dva prvky výbavy PROFESSIONAL sú vyhotovené v matnej čiernej farbe, čím vytvoria harmonický celkový vzhľad. V rámci prvkov výbavy balíka Night (na želanie) majú čiernu farbu aj telesá vonkajších zrkadiel, hviezda Mercedes a označenie typu. Kožené čalúnenie v čiernej farbe, ako aj čierne ozdobné prvky G manufaktur z vlnito lesklého jaseňového dreva s otvorenými pórmi s čiernym odtieňom zdôrazňujú v interiéri vysoký stupeň individuálneho prispôsobenia Triedy G.

Práve predstavený exteriér PROFESSIONAL Line umožňuje veľavravný prvý pohľad na prepracovanú ponuku výbavy pre Mercedes-Benz Triedy G, z ktorej si zákazníci budú môcť vybrať v roku 2022. K ďalším prvkom rozšírenej sériovej výbavy potom okrem iného patrí aj náladové osvetlenie so 64 farbami namiesto doteraz dostupných ôsmich farieb, ako aj desať farebných svetov. Z výrobného závodu je Trieda G navyše vybavená predvýbavou pre zábavnú techniku vzadu, ako aj predvýbavou pre spájacie zariadenie. Nové línie výbavy exteriéru a interiéru navyše zjednodušujú zákazníkom konfiguráciu ich vysnívaného modelu. Zákazníci tak budú mať okrem bohatšej sériovej výbavy pre všetky modelové varianty a exteriéru PROFESSIONAL Line, predstaveného na autosalóne IAA MOBILITY, na výber aj dve ďalšie línie výbavy exteriéru (exteriér EXCLUSIVE Line a AMG Line) a tri tematické svety interiéru (interiér so sériovou výbavou, interiér EXCLUSIVE Line a interiér SUPERIOR Line). Jednotlivé balíky navzájom kombinujú najpopulárnejšie prvky výbavy, čím zvýrazňujú rozličné charakteristiky Triedy G. Samozrejme, zákazníci so záujmom o Triedu G si k tomu budú naďalej môcť nakonfigurovať svoje osobné vysnívané vozidlo pomocou rozmanitých možností individuálneho prispôsobenia programu G manufaktur.

[1] Všetky udané hodnoty sú zistené „hodnoty NEDC-CO2 v zmysle čl. 2 bodu 1 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt. Ako vymeriavací základ pre daň z motorových vozidiel môže byť určujúca vyššia hodnota. Ďalšie informácie o ponúkaných vozidlách vrátane hodnôt WLTP nájdete na internetovej stránke www.mercedes-benz.com. Obsah je závislý od konkrétnej krajiny.


Fotografie ku tlačovej správe

Fotografia 1 (8256x5504px, 27.43 MB)

Fotografia 2 (8256x5504px, 22.99 MB)