426 km
Dojazd (WLTP)[1]
17.7 kWh/100km
Spotreba elektrickej energie (WLTP)[1]
8,9 s
Zrýchlenie 0 – 100 km/h
140 kW (190 k)
Výkon
375 Nm
Max. krútiaci moment
160 km/h
Maximálna rýchlosť (regulovaná)
Lítium-iónový
akumulátor
66.5 kWh
Energetická kapacita akumulátora (použiteľná)
11 kW
Nabíjací výkon (AC)[2]
100 kW
Nabíjací výkon (DC)[2]
5:45 h
Čas nabíjania z nabíjacej skrinky alebo z verejnej nabíjacej stanice (nabíjanie AC, 11 kW)
10–80 % za < 30 min.
Čas nabíjania z rýchlonabíjacej stanice (nabíjanie DC, 100 kW)

EQA 250: spotreba elektrického prúdu v kWh/100 km (kombinovaná): 19,1 – 17,7; emisie CO2 v g/km (kombinované):
0.[1]

[1]
Uvedené hodnoty boli zistené pomocou predpísaného spôsobu merania. Ide o „hodnoty podľa WLTP“ v zmysle Čl. 2, bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Údaje o spotrebe paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt. Tieto údaje sa nevzťahujú na konkrétne vozidlo a nie sú súčasťou ponuky, ale slúžia výhradne na účely porovnania rôznych typov vozidiel. Hodnoty sa líšia v závislosti od zvolenej mimoriadnej výbavy.
[2]
Trvanie nabíjania akumulátora zavisí od nabíjacej infraštruktúry.

EQA autá na predaj

E-mobilita v EQA


Do mesta
V názve EQA sa skrýva nový vstup do sveta plnoelektrických automobilov od značky Mercedes-EQ.

Ponuka EQA sa začína modelom EQA 250 s výkonom 140 kW (190 k) a dojazdom podľa WLTP na úrovni 402 – 429 kilometrov. Dvojvrstvový lítium-iónový akumulátor je konštrukčným prvkom v podlahe vozidla a jeho kapacita je 66,5 kWh.

Miesto na sedenie je typicky pre vozidlá SUV vysoké a vzpriamené – nielenže je pohodlné na nastupovanie a vystupovanie, ale je z neho aj dobrý výhľad dookola. Sériovo možno zadné operadlo rozdeliť v pomere 40 : 20 : 40 a každú jeho časť možno sklopiť samostatne.

S hodnotou cw od 0,28 dosahuje EQA veľmi dobré výsledky v oblasti aerodynamiky. Čelná plocha A zaberá plochu 2,47 m2. Medzi najdôležitejšie aerodynamické opatrenia patrí kompletne uzatvorená regulácia chladiaceho vzduchu v hornej časti, aerodynamicky optimalizovaný predný i zadný nárazník, mimoriadne hladký, takmer kompletne uzatvorený spodok vozidla, špeciálne optimalizované aerodynamické kolesá a k nim prispôsobený spojler kolesa vpredu a vzadu.

Sériovo dodávané tepelné čerpadlo je súčasťou sofistikovaného teplotného manažmentu. Vďaka mnohým inovatívnym prvkom, ako je využívanie odpadového tepla z elektrického pohonu, je systém navrhnutý na vysokú efektívnosť a tým pádom na vysoký dojazd. Pred štartom možno interiér modelu EQA predklimatizovať.

Sériovo dodávaná navigácia s Elektrickou inteligenciou prispieva k jednoduchej manipulácii s modelom EQA počas každodenného jazdenia. Na základe neustálych simulácií dojazdu sa pri výpočte najrýchlejšej cesty do cieľa berú do úvahy potrebné zastávky na nabíjanie a mnohé ďalšie faktory ako napríklad topografia či počasie.

Sériovo sa dodáva aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu, ako aj aktívny asistent brzdenia. Úlohou posledného menovaného asistenta je zabrániť kolízii v mnohých situáciách alebo zmierniť jej závažnosť prostredníctvom samočinného brzdenia. Systém dokáže pri mestských rýchlostiach reagovať aj na stojace vozidlá a chodcov prechádzajúcich cez cestu.

Do rozsiahlej sériovej výbavy patria vysokovýkonné svetlomety s LED s adaptívnym asistentom diaľkového svetla, zadné výklopné dvere EASYPACK s elektrickým ovládaním otvárania a zatvárania, 18-palcové disky z ľahkej zliatiny a mnoho ďalších.

.

EQA Novinky

Viac noviniek EQA

Nabíjanie a servis


Jednoduché nabíjanie – všade.

Nabíjanie prostredníctvom nabíjacej skrinky – WALLBOX, nabíjacej stanice alebo zásuvky
doma.

Aj v otázke možností nabíjania presviedča vozidlo EQA 250[1] svojou flexibilitou: doma ho možno nabíjať prostredníctvom nabíjacej skrinky Mercedes-Benz alebo zásuvky; na cestách zase na verejných nabíjacích staniciach. Mimoriadne rýchlo možno vozidlo EQA 250[1] nabiť prostredníctvom výkonnej rýchlonabíjacej stanice IONITY s výkonom až 350 kW. Aj prostredníctvom nabíjacej skrinky Mercedes-Benz s výkonom až 22 kW môžete nabíjať niekoľkonásobne rýchlejšie ako prostredníctvom bežnej domovej zásuvky.