423 km
Dojazd (WLTP)[1]
18,1 kWh/100km
Spotreba elektrickej energie (WLTP)[1]
6,2 s
Zrýchlenie 0 – 100 km/h
215 kW (292k)
Výkon
520 Nm
Max. krútiaci moment
160 km/h
Maximálna rýchlosť (regulovaná)
Lítium-iónový
akumulátor
66.5 kWh
Energetická kapacita akumulátora (použiteľná)
11 kW
Nabíjací výkon (AC)[2]
100 kW
Nabíjací výkon (DC)[2]
5:45 h
Čas nabíjania z nabíjacej skrinky alebo z verejnej nabíjacej stanice (nabíjanie AC, 11 kW)
10–80 % za < 30 min.
Čas nabíjania z rýchlonabíjacej stanice (nabíjanie DC, 100 kW)

EQB 300 4MATIC / 350 4MATIC: spotreba elektrického prúdu v kWh/100 km (kombinovaná): 19,4 – 18,1; emisie CO2 v g/km (kombinované): 0[1]  

[1]
Uvedené hodnoty boli zistené pomocou predpísaného spôsobu merania. Ide o „hodnoty podľa WLTP“ v zmysle Čl. 2, bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Údaje o spotrebe paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt. Tieto údaje sa nevzťahujú na konkrétne vozidlo a nie sú súčasťou ponuky, ale slúžia výhradne na účely porovnania rôznych typov vozidiel. Hodnoty sa líšia v závislosti od zvolenej mimoriadnej výbavy.
[2]
Trvanie nabíjania akumulátora zavisí od nabíjacej infraštruktúry.

 

EQB autá na predaj

 

E-mobilita v EQB


Pre rodiny
Navonok kompaktná a zvonka veľkorysá EQB obohacuje úspešnú rodinu kompaktov a je úzko spätá najmä s dvoma modelmi: EQA, ktorého pokročilú technológiu pohonu zdieľa, a kompaktného SUV GLB, z ktorého pochádza dlhý rázvor (2 829 milimetrov), priestranný a variabilný interiér a voliteľný tretí rad sedadiel s dvomi dodatočnými samostatnými sedadlami.

Nová EQB (dĺžka x šírka x výška: 4 684 x 1 834 x 1 667, rázvor 2 829 milimetrov) ako sedemmiestne vozidlo (na želanie) ponúka priestor na rôzne rodinné kombinácie a najrozmanitejšie prepravné potreby. Vďaka tomu si získala výnimočné postavenie nielen v segmente kompaktných vozidiel, ale predovšetkým aj v segmente elektrických vozidiel. Obe miesta na sedenie v treťom rade môžu využívať osoby s telesnou výškou do 1,65 metra. Tieto miesta na sedenie umožňujú aj montáž detských sedačiek. Po modeli EQA je už druhým plnoelektrickým kompaktným vozidlom od značky Mercedes-EQ. S EQA ju okrem iného spája výkonný a efektívny elektrický pohon, inteligentná rekuperácia a predvídavá navigácia s Elektrickou inteligenciou.

Ponuka priestoru je veľkorysá: priestor nad hlavou v prvom rade sedadiel predstavuje 1 035 milimetrov, v druhom rade sedadiel v prípade pätmiestneho vozidla dosahuje hodnotu 979 milimetrov. S 87 milimetrami dosahuje priestor na kolená v oblasti zadných sedadiel päťmiestneho modelu obzvlášť komfortnú veľkosť. Batožinový priestor je rovný a priestranný: ložný objem 495 až 1 710, príp. 465 až 1 620 litrov (údaje pre pätmiestne, príp. sedemmiestne vozidlo) dosahuje hodnoty kompaktného kombi. Sklon operadiel sedadiel druhého radu je možné sériovo nastaviť vo viacerých stupňoch, na želanie možno tento rad posunúť v pozdĺžnom smere o 140 milimetrov. Vďaka tomu možno batožinový priestor zväčšiť až o 190 litrov v rôznych krokoch a všestranne ho používať.

Paleta verzií EQB bude zahŕňať viacero modelov s náhonom na predné kolesá a s náhonom na všetky kolesá, ako aj rôzne výkonové stupne. V Európe začína plne elektrické kompaktné SUV ako EQB 300 4MATIC s výkonom 168 kW a ako EQB 350 4MATIC s výkonom 215 kW. Vďaka akumulátoru s užitočnou kapacitou 66,5 kWh dosahujú dojazdy 395 – 423 kilometrov. Naplánovaná je aj verzia s mimoriadne veľkým dojazdom. EQB možno sériovo nabíjať striedavým prúdom s výkonom 11 kW alebo jednosmerným prúdom s výkonom až 100 kW.

EQB je vybavená inteligentnými asistenčnými jazdnými systémami s kooperatívnou podporou vodiča. Sériovo sa dodáva aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu, ako aj aktívny asistent brzdenia. EQB je skutočným Mercedesom aj pokiaľ ide o pasívnu bezpečnosť. Vysoká miera pasívnej bezpečnosti je dosiahnutá aj vďaka karosérii založenej na spoľahlivej štruktúre holej karosérie GLB, ktorá bola prispôsobená špeciálnym požiadavkám elektrického vozidla.

 

EQB Novinky

Viac noviniek EQB

Nabíjanie a servis


Jednoduché nabíjanie – všade.

Nabíjanie prostredníctvom nabíjacej skrinky – WALLBOX, nabíjacej stanice alebo zásuvky doma.

Aj v otázke možností nabíjania presviedča vozidlo EQB[1] svojou flexibilitou: doma ho možno nabíjať prostredníctvom nabíjacej skrinky Mercedes-Benz alebo zásuvky; na cestách zase na verejných nabíjacích staniciach. Mimoriadne rýchlo možno vozidlo EQB[1] nabiť prostredníctvom výkonnej rýchlonabíjacej stanice IONITY s výkonom až 100 kW. Aj prostredníctvom nabíjacej skrinky Mercedes-Benz s výkonom až 22 kW môžete nabíjať niekoľkonásobne rýchlejšie ako prostredníctvom bežnej domovej zásuvky.